Futboliukas

Apie mūsų veiklą


Jau penktus metus „Futboliukas“ kviečia visus dalyvius į futbolo kelionę, kuri tęsis nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Projektas suvienys tiek jau dalyvavusias, tiek naujas ugdymo įstaigas.

Kiekvieną kelionės mėnesį Jūsų lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leis suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis.

„Futboliukas" – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.

Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių.

Kuriant projektą buvo atsižvelgta į problemas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, t. y. dažniausiai jos neturi sporto salių arba jos yra įrengtos mažose erdvėse, tad siekiant, kad vaikai galėtų žaisti futbolą savo įstaigose, buvo parinktas specialus inventorius leidžiantis aktyvią veiklą vykdyti net ir mažose erdvėse.

2009 metais „Futboliukas“ prasidėjo su šūkiu „Čia svarbu ne ūgis ... ir net ne smūgis“. Projektas susilaukė didelio ikimokyklinio ugdymo įstaigų dėmesio, o nuo projekto pradžios iki 2020 metų ši idėja suvienijo daugiau nei 350 įstaigų iš visos Lietuvos.

Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje, daugiau kaip 300 pedagogų dalyvavo „Futboliuko“ kursuose, kuriuose gavo ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kurias vėliau naudojo savo organizuojamuose užsiėmimuose. Aktyvūs ir entuziastingi pedagogai per dešimtmetį įtraukė keliolika tūkstančių vaikų, kurių širdis užbūrė futbolo galia.

Bendradarbiaujant Lietuvos futbolo federacijai (LFF) su „Goethe“ institutu Lietuvoje, buvo nuspręsta suvienyti jėgas integruojant futbolą ir vokiečių kalbą. Taip 2016 metais „Futboliukas“ susirado naują draugą kiškį Hansą. Tai puiki ir smagi priemonė, kuri prisideda prie vaikų ugdymo proceso darželiuose ir lavina daugelį vaikų gebėjimų: bendravimą, skaičiavimą, piešimą, socialinius įgūdžius. Jau nekalbant apie motoriką, koordinaciją ir kitus, su fizine veikla susijusius gebėjimus. Projekto organizatoriai – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA).